niedziela, 21 stycznia 2018

Trzeba sobie w głowie poukładać;)

Witajcie,
 od ostatniego postu minęło troszkę czasu, w tym czasie jak wiecie skończyłam 40 lat szok już 40 gdzie zleciało to tak szybko, człowiek sobie uświadamia, że już swoje córeczki do młodzież, już nie zasiada tak często jak kiedyś przy wspólnym stole i bawi się z nimi w hand made. 
Mąż pierwszy siwy włos na skroniach a ja dalej jak idę do sklepu to ludzie oczy ze zdziwienia przecierają, że to moje córki z tego wniosek że tylko na papierze lata lecą a ja dalej duchem młoda;)
To był czas na podsumowanie i czas na pewne zmiany.
 Trzeba zmian bo można się zasiedzieć w jednym miejscu, nie chcieć niczego bo tak mi jest dobrze. Życie idzie swoim torem ale to My scenariusz sobie piszemy i tak postanowiłam, że dalej będę robić to co lubię czyli hand made i nieznane mi jeszcze techniki, jeszcze bardziej kochać swoją rodzinę ale i zadbać o siebie i zaczęłam pracę na UTW  prowadzę zajęcia z rękodzieła z seniorkami w naszej miejscowości a na deser zapisałam się kurs/zajęcia  opiekun wychowawca w świetlicy(kreatywność i twórczość). Uwielbiam prace z dziećmi czas zdobyć papierek i doświadczenie może się uda.
Jestem także opiekunem a raczej jego połową bo druga to jest Nasz ks. Maciej Grupy Apostolskiej-to wspaniała młodzież , która działa na terenie Parafii tu znajdziecie jakie ostatnie wielkie wydarzenie się odbyło z naszym udziałem u Tynki<klik>  
Stworzyliśmy dla chorych pacjentów kartki, które miały za zadanie wnieść trochę radości dla nich, wesprzeć ich w trudnych chwilach. przyznam się ja 40-latka wrażliwa i czuła do dzisiaj mam przemyślenia,  o życiu o śmierci  co w życiu jest Ważne. Mam nadzieję, że sprostam temu wszystkim jako żona, matka, córka ale i kobieta otwarta na drugiego człowieka, bo kim bym była gdybym patrzyła w lustro i widziała tylko swoje odbicie -na pewno nie sobą a ja chcę i pragnę być SOBĄ!

 Ciasto drożdżowe udało się w moim  starym piekarniku jak  u babci
  i szybka fotka poduch na Bal Charytatywny
wspaniałego tygodnia Wam życzę!

13 komentarzy:

 1. Wiesz Anulko, ja z rozrzewnieniem wspominam swoje 40 urodziny :) Masz rację, zmieniamy się i starzejemy ale w głębi duszy wciąż jesteśmy takie same. Nasze marzenia się nie starzeją i warto je pielęgnować. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze na kolejne 40 lat i jeszcze dłużej.
  Karteczki wyszły uroczo a placek wygląda bardzo apetycznie.
  Cieplutko pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu, spóźnione ale jak najbardziej szczere życzenia urodzinowe! Życzę Ci dalszego rozwijania pasji, spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze! Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego Aniu, oby wszystko przebiegło z Twoim planem :)
  Ja praktycznie w 40 urodziny (rok temu) dowiedziałam się, że jestem w ciąży (nie do końca planowanej ;)) Rozwaliło to trochę moje życie, ale w perspektywie był to najcudowniejszy prezent jaki mógł mi się zdarzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sto lat i spełnienia marzeń!!! wspaniale prace!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Anulku Kochany moc Serdeczności i spełnienia wszystkich marzeń! A pracę piękne i apetyczne😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne plany na przyszłość! Życzę kolejnych 40 i jeszcze kolejnych 40 tak kreatywnych jak do tej pory!

  OdpowiedzUsuń
 7. Aniu droga, ty młoda zawsze! Ale czasem warto ustawić sobie kompas na to, co ważne...

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniałe plany i życzę spełnienia wszystkich! Poduchy przeurocze!
  Pozdrawiam gorąco:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Aniu bądź zawsze sobą ciepłą, kochającą mamą i wrażliwą osobą na drugiego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kartki dla pacjentów fantastyczne- na pewno się uśmiechali :) czasem dużo nie trzeba ale zawsze trzeba być sobą. Też mam już młodzież w domu i nie wiem kiedy to zleciało. A i drożdżówka nie zawsze mi wychodzi- Twoja urosła aż do nieba :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Aniu, mi 40 stuknęła całkiem niedawno ... i też tak jakby tylko na papierze :) no może gnaty po sprzątaniu trochę bardziej bolą niż kilka lat temu :D
  Wszystkiego najlepszego i dalej bądź otwarta na świat i jego wyzwania :***

  OdpowiedzUsuń
 12. Kartki dla pacjentów rewelacja. Na widok ciasta aż ślinka cieknie. A Tobie z okazji niedawnych urodzin, zyczę samych radosnych chwil. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne karteczki i podusie a takie ciacho chętnie bym zjadła :)

  OdpowiedzUsuń

Jedno słowo pozostawione w komentarzu dzięki Tobie
może zrodzić kolejny wspaniały pomysł jak fajnie spędzić czas;)
Dziękuję!