czwartek, 2 kwietnia 2015

Myślę? Czym jest życie...Myślę? Czym jest życie....

Nie szukam księcia na białym koniu, nie szukam zamku i złotych klamek. Nie szukam szafy z ciuchami w rozmiarze S czy M.  Przecież ja to wszystko mam, mam dzieci moje dwie kochane paskudy jak mówiła pewna dobra czarownica, dobrego męża  i wspaniałą mamę. W moim sercu tez jest miejsce dla mojego taty, który zasila grono niebiesko skrzydlatych w niebie.
Moje serce jest wielkie, czerwone, czasami przepełnione miłością, czasami złością, że świat nie jest różowy jak wata cukrowa, kolorowy jak tęcza po wielkie burzy. Staram się uczyć, razem z moimi dziewczynami patrzeć na świat sercem ale i rozumem. Widzimy człowieka podnoszącego się gdy się potknie  po drugiej stronie ulicy. Gdy z nieba padają łzy, otwieramy parasol by one nie dotknęły nas.  Ale przecież jest słońce, wiatr  i my.
Czas biegnie szybko tykając tik-tak tik-tak i nie zatrzymujemy się biegniemy dalej nie zważając na przeszkody po drodze, na uliczki, które skręcają w prawo i lewo. Biegniemy bo czas nas goni. Ale do czego??? Do jeszcze lepszej pralki, która sama wypierze, do telewizora by uzależnił nas od siebie, do samochodu? Nie wiem, czy to aż tak ważne, istotne. Czy to ma jakieś znaczenie. Jeżeli  wartości materialne  górują nad nami to znaczy, że nie potrafimy bez nich się obejść. Jeżeli ze zwykłej rolki papieru potrafimy zrobić mikołaja, z gazety wazon na kwiaty a butelek szklanych piękne wazony to znaczy, że wszystko mamy poukładane i wiemy co w życiu jest ważne i do czego z kim dążymy.

Czas na przedstawienie się nazywam się Anulek 
a teraz życzenia dla Was z serca płynące aby te święta Wielkanocne były radosne, obfitowały w uśmiech, radość i szczęście. By ten czas był spełnieniem Waszych marzeń a kolejne dni wiosny przynosiły worek z którego wysypują się same dobre pomysły, wspaniałe inspiracje a zegar zwolnił tempo i tykał w rytmie cza cza cza.

WESOŁEGO ALLELUJA!

23 komentarze:

 1. Anulko znam Cię dobrze , ale jak miło zobaczyć Twoje aktualne zdjęcie. To co napisałaś na wstępie to święta racja . Najważniejsze doceniać w pełni to co się ma i cieszyć się z tego . Ten kto nie cieszy się z prostych , codziennych rzeczy nigdy nie będzie szczęśliwym człowiekiem. Wesołego Alleluja i wiele cudnych chwil rodzinnych na te Święta Wam życzę. Pozdrawiam !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi miło Ciebie poznać, Aniu. To co napisałaś jest najprawdziwszą prawdą. Ludzie gonią za lepszym samochodem, za dywanem, za meblami itd, i w tym pędzie zapominają co jest najważniejsze w życiu. A najważniejsze jest zdrowie, rodzina, aby czas spędzić z dziećmi, choćby na bitwie na poduszki :) Tracą kontakt z najbliższymi, a gdy przychodzi opamiętanie, to nagle okazuje się, że ze wspólnego rodzinnego zdjęcia pozostali sami.
  Życzę Ci Aniu, rodzinnych, spokojnych i pełnych miłości Świąt :)
  Dorota

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie napisane :)) pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło mi Cię poznać,Aniu. Trafnie wszystko ujęłaś.
  Życzę Ci Świąt pełnych miłości, radości i spokoju!

  OdpowiedzUsuń
 5. miło Cię widzieć Aniu kochana :)
  piekny i wzruszający post...

  OdpowiedzUsuń
 6. Aniu miło Cie obaczyć na "żywo" Pieknie to napisalaś . Tobie i twoim bliskim również Radosnych Świąt .Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego dobrego dla was na Swieta Aniu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. To co dajemy innym to samo wraca do nas, już nieraz się o tym przekonałam. Najważniejsze być dobrym człowiek i nie robić drugiemu co tobie niemiłe, mieć w sobie pokłady miłości. Mając to damy radę ze wszystkim. Smacznego jajeczka dla Ciebie i całej rodzinki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakże miło mi zobaczyć Cię Anulku : ))) Pięknie to napisałaś. Też mam często podobne przemyślenia. Dla Was również wszystkiego co najpiękniejsze : )

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie wszystko napisałaś i wprowadziłaś nas w swój świat :) I ja również życzę Tobie i twoim najbliższym wspaniałych Świąt Wielkanocnych :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetnie napisane, sama prawda. I miło mi Cie poznać, zobaczyć jak wyglądasz :)
  Zdrowych wesołych świąt życzę!

  OdpowiedzUsuń
 12. Witaj wizualnie Aniu :).

  To ze mną nie jest chyba tak źle, bo nie dość, że potrafię się cieszyć drobnymi rzeczami, to lubię sobie i coś stworzyć :).
  Ja, to chyba emocjonalnie w ogóle jestem z innej bajki :).

  Aniu Wesołych Świąt dla Ciebie i Twojej brygady :).

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakie to prawdziwe :) dobrze wiedzieć jak wyglądasz :) Dla Ciebie też Wesołych.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pieniądze szczęścia nie dają , ale do szczęścia są potrzebne- niestety zdrowia ani życia się za nie nie kupi ;) .....
  Pogodnych i Wesołych Świąt

  OdpowiedzUsuń
 15. Miło jest "usłyszeć" takie słowa... szczególnie teraz:) ślę gorące życzenia spokojnych i radosnych Świąt dla Ciebie i całej Twej rodzinki :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Anuś duże serducho dla Ciebie :)
  Dla Twojej rodzinki i tego aniołka z opadnięta aureolką :))))
  Zdrowych i Radosnych Świąt

  OdpowiedzUsuń
 17. Miło Cię "widzieć" :-)
  Ściskam Świątecznie :-*

  OdpowiedzUsuń
 18. Również Tobie życzę spokojnych Świąt Wielkiej Nocy w gronie bliskich Ci osób.
  Myślę że dążenie do dobrobytu nie jest czymś złym, zła jest sytuacja, gdy dążenie do niego staje się priorytetem. Kiedyś usłyszałam świetny sposób na wyznaczenie sobie prawdziwych priorytetów, wystarczy sobie wyobrazić, że dowiadujemy się że jesteśmy chorzy i zostaje nam miesiąc życia. Czy wtedy myślimy o naszym aucie, pralce, ubraniach....? Czy właśnie o dzieciach, mężu, rodzinie? Święta to dobry czas na poprawienie relacji z najbliższymi, dlatego jeszcze raz życzę każdemu kto to przeczyta, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Na krótką chwilę przybiegłam i przeczytałam Twoje słowa i zamyśliłam się...w tym biegu zaczynamy gubić to co proste i piękne..w te Święta jest czas zatrzymajmy się i cieszmy się chwilami...
  Radosnych ciepłych chwil świątecznych życzy Lucy

  OdpowiedzUsuń
 20. pięknie napisałaś, wszystkiego dobrego:))

  OdpowiedzUsuń
 21. Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju,
  serdecznych spotkań w gronie rodziny
  i wśród przyjaciół
  oraz wesołego Alleluja.

  OdpowiedzUsuń
 22. Pięknych, wzruszających, pełnych rodzinnego ciepła;
  Zdrowych i pogodnych
  Z odrobiną artyzmu i kreatwności
  Pełnych humoru i pasji
  Świąt Wielkanocnych życzy
  Diana

  OdpowiedzUsuń
 23. Śliczne napisałaś ☺

  Życzę dużo słońca w te Święta ☺

  OdpowiedzUsuń

Jedno słowo pozostawione w komentarzu dzięki Tobie
może zrodzić kolejny wspaniały pomysł jak fajnie spędzić czas;)
Dziękuję!